Procedūras Informācija

Zobu Plombēšana

ikona2
ikona3
ikona4
ikona5
zobu plombešana

Zobu Plombešana

Zobu plombas ir parasta procedūra, lai ārstētu dobumus, labotu plaisas, bojātus vai nolietotus zobus. Plombas novērš turpmākus bojājumus un atjauno zoba dabisko formu un funkciju.

Plombēšanas materiālu veidi

Pieejamās zobu dobumu aizpildīšanas iespējas ir zobu amalgama. Zobu amalgama ir stabila un izturīga, tās izmaksas ir zemas, un tās izmantošana ir plaši izplatīta.

Amalgamas plombas pamazām aizstāj kompozītmateriālu plombas. Tās ir zobu krāsas un mazāk pamanāmas. Kompozītu plombas sastāv no sveķu materiāla, kas sajaukts ar stiklu vai kvarcu, lai nodrošinātu izturību. Tās ir labs risinājums mazāku dobumu gadījumā, taču tās nav ieteicamas lielāku dobumu gadījumā vai mutes dobumu vietās, kas pakļautas ievērojamam spiedienam no košļāšanas.

Keramikas plombas, pazīstamas arī kā porcelāna plombas, ir vēl viena zobu krāsas plombas iespēja, ko var pielāgot pacienta zobu krāsai, lai iegūtu dabisku izskatu.

Zobu plombēšanas procedūra parasti tiek veikta viena apmeklējuma laikā pie zobārsta. Vispirms zobārsts izurbj un sagatavo bojāto zoba vietu, atstājot caurumu. Pēc tam caurumā ievieto plombēšanas materiālu un veido tā, lai izlīdzinātu zoba virsmu. Procedūras laikā parasti tiek ievadītas lokālās anestēzijas injekcijas, lai nomierinātu vietu ap bojāto zobu.

Pēc plombas materiāla ievietošanas pacients var izjust zināmu jutīgumu vai diskomfortu, un viņam īsu laiku jāizvairās no noteiktiem ēdieniem vai darbībām (košļājamās gumijas košļāšana), lai plomba varētu nostabilizēties un novērstu bojājumus.

Zobu plombēšanas procedūra

Zobu pārbaude

Vietējā anestēzija

Sagatavojiet vietu

Materiāla ievietošana

Novietojiet materiālu

Izārstēt un sacietināt

zobu plombešanas

Ja tiek izmantoti kompozītmateriāli uz sveķu bāzes, zobārsts uz plombas pieliek īpašu gaismu, lai tā sacietētu un sacietētu.

Zobu plombas tradicionāli ir viena no izplatītākajām un lētākajām zobu ārstēšanas metodēm. Viena plomba var tikt uzlikta aptuveni 30 minūtēs, un tā ir diezgan pieejama.

Maksimāli ilgs plombas kalpošanas laiks

Zobu plombu ilgmūžības saglabāšanai būtiska ir laba mutes dobuma higiēna, piemēram, regulāra zobu tīrīšana ar zobu suku un diegu. Baktērijas un skābes var noārdīt zobu ap plombas malām, un zem tās veidojas jauni dobumi.

Regulāra zobu tīrīšana, zobu diegu tīrīšana un zobu pārbaudes var palīdzēt novērst turpmāku kariesu veidošanos un saglabāt plombas un apkārtējo zobu veselību.